Check back this summer for the 2018 Lineup!

2017 Stage Lineup

martin guitar stage

Friday

6:00 PM Trouble City All-Stars
Roots / Reggae

7:00 PM The Transmission Now
Alt. / Punk 

8:00 PM Jeremiah Tall
Indie Folk / Rock

9:00 PM Shy
Instrumental Math Rock

10:00 PM Sing, Bird of Prey
Alt Rock

Saturday

12:00 PM Mad Road Artists
Jazz Improv/Live Art

1:00 PM Sarah Winston
Acoustic Solo

2:00 PM Kleptokrat
Alt/Psych

3:00 PM Moonflower
Grunge/Alt

4:00 PM We Are Space Horses
Spacey / Face Punch

5:00 PM Mind Choir
Psychedelic Groove Rock

6:00 PM Doghouse Charlie
Alt Folk Rock

7:00 PM Coffin Daggers
Instrumental Surf Punk

8:00 PM Road Sodas
Hardcore / Punk

9:00 PM William Rodríguez
'El Divino de la Bachata'

Bachata/Merengue Tipico

Sunday

12:00 PM Pentley Holmes
Folk / Soul Pop

1:00 PM Shaka Ptah
Hip-Hop

1:35 PM Emily Bianchini
Guzheng / Chinese Folk Music

2:00 PM Groove Merchants
Blues / Funk

3:00 PM St. James & The Apostles
Progressive Blues

4:00 PM Summer Scouts
Power Pop/Indie Rock

5:00 PM HALA Variety Hour
Latin Music

6:00 PM Today, We Fight With Peace
Pop Punk / Ukulele

7:00 PM Flip-Book Oscilloscope
Instrumental / Art Rock

 

 

tape swap radio stage

Friday

6:30 PM Guillermo Pizarro
Experimental / Soundscapes

7:30 The Wildlings
Psych Rock

8:30 PM Ironhead's Devil Pit Blues Cult Dark Heavy Blues

9:30 PM Poor Luther's Bones
Garage / Psych Rock


Saturday

1:30 PM theLionhearted
Alternative / Emo

2:30 PM The Pavement
Indie Rock

3:30 PM Eirik Breininger
Psych Rock

4:30 PM Georgia Foreman
Indie Rock

5:30 PM Daytime Cleaners
Jangle Pop

6:30 PM Blood Moon
Shoegaze

7:30 PM Captain the Sky
Indie Pop

8:15 PM CR-Vees
Dirt Rock

9:00 PM Bad American
Hardcore Punk

9:45 PM Buzzherd 
Metal / Doom / Thrash

Sunday

12:30 PM Chelsea Smarr 
Harp / Instrumental

1:30 PM Joaquin and the Phoenix
Indie Pop

2:30 PM Goodnight Stars, Goodnight Air Dream Pop / Electronic

3:30 PM Nate Marks
Rock / Comedy / Absurd

4:30 PM Mike Teknology
Hip-Hop

5:30 PM This Way to the Egress
Gypsy Rock / Vaudeville

social medium stage

Friday

6:45 PM Timoeto
Acoustic Rock

7:45 PM Brother JT
Psych Rock

8:45 PM Hank Tate
Hip-Hop

9:45 PM Comedy
Hosted by Jesse Keim

Saturday

1:15 PM Hannibal Lecture
Hillbilly Gutrock

2:15 PM Thouzand Floyd
Hip-Hop

3:15 PM Cemi Circle
Folk / Native American

4:15 PM Silent Animals
Alt / Indie Rock

5:15 PM McGarnagle
Anti-Folk / Prog

6:15 PM Kayla Avitable
Acoustic Solo

7:15 PM The Front End
Prog Rock / Alt Punk

8:15 PM Supérmac 
Rock

9:15 PM Comedy
Hosted by Glen Tickle

Sunday

12:15 PM Kyle Gischel
Ambient / Downtempo / Instrumental

1:15 PM Daywand
Psychedelic Groove

2:15 PM Hexting
Instrumental Krautrock

3:15 PM Matt Kelly
Garage Punk Surf

4:15 PM The Big Shaboozie
Psychedelic Blues Rock

5:15 PM Under the Clothesline
Psych Rock

6:15 PM Grass
Heavy Psych Rock