2019 Events & Features

Skateboarding-7.jpg

skate park
Sponsored by:
Green Mountain Energy

Friday

4:00 PM - 11:00 PM Open Skate/Bike

Saturday

1:00 PM Games of Bike & Skate

Open Skate & Bike

4:00 PM Best Trick Competition

Open Skate & Bike

7:00 PM Games of Bike & Skate

Open Skate & Bike
 

Sunday

1:00 PM Games of Bike & Skate

Open Skate & Bike

4:00 PM Best Trick Competition

Open Skate & Bike

7:00 PM Games of Bike & Skate

 

open world.jpg

Voyager Tent

all weekend long!

Film & Animation Screenings
Retro Gaming
3D Printing
Indie Game Developers
DIY Tech Projects

 

  

all weekend long!

co.LAB Music Tent
Electronic Music Interactive experience

 

 

face 1.jpg

street art

graffiti jam artists

Meano
Meres
Mustart
Cortes
See TF
Damian Mitchell
Sicks
Easy
Busta
Dafse
Joe Oner
DNZ
SNZ
Past
Tase
Sers
Phed
Ramiro
…and more!

b-boy & allstyles battles

Sat 2:00 - 6:00 PM Just to Get a Rep 610

 


1511908_590827271025885_2095714026727743721_n.jpg
fire.jpg

 Street Performances

Saturday

Main Entrance

1:00 PM Alfonso Adams
3:00 PM Nick Lindsay
5:00 PM Adam Butkowski
7:00 PM Timoteo Blues Implosion
9:00 PM Doug Miller Magic

Midway

1:00 PM Old School Theatre Company
3:00 PM Old School Theatre Company
4:00 A Reading by Author Pamela Tuck
6:00 PM Nick Lindsay
8:00 PM Doug Miller Magic

Lakeside
1:00 PM Nick Lindsay
3:00 PM Timoteo Blues Implosion
5:00 PM Doug Miller Magic
7:00 PM Adam Butkowski

Sunday

Main Entrance

12:00 PM Adam Butkowski
2:00 PM Nick Lindsay
4:00 PM Magician Mark Mysterrio
6:00 PM Lola The Unicorn Princess

Midway

12:00 PM Magician Mark Mysterrio
1:00 PM Old School Theatre Company
3:00 PM Old School Theatre Company
4:00 A Reading by Author Pamela Tuck
6:00 PM Doug Miller Magic

Lakeside

12:00 PM Timoteo Blues Implosion
2:00 PM Mark Donsecz
4:00 PM Doug Miller Magic
 

AG Kid’s Clubhouse

All Weekend Long!

Arts & Crafts with AG & Company

Children's Collaborative Mural Painting

 Street Performances

Friday

Main Entrance

4:00 PM Timoteo Blues Implosion
6:00 PM Adam Butkowski
8:00 PM Doug Miller Magic

Midway

5:00 PM Doug Miller Magic
7:00 PM Timoteo Blues Implosion
9:00 PM Adam Butkowski

Lakeside

4:00 PM Adam Butkowski
6:00 PM Doug Miller Magic
8:00 PM Timoteo Blues Implosion